לוכד עכברים

לוכד עכברים | לוכד חולדות

לוכד עכברים

לוכד עכברים מיומן צריך לבצע מספר פעולות כדי לפתור את הבעיה כראוי אצל הלקוח. ראשית הוא צריך לוודא שאכן מדובר בחדירה של מכרסם אל תוך המבנה וזאת ניתן לעשות על ידי זיהוי הסימנים שהמכרסם השאיר במבנה כגון גללים, שתן, ריח, עקבות, סימני כרסום ועוד. בנוסף, לוכד עכברים אמור לזהות האם מדובר בעכבר או חולדה ולהיערך ללכידה בהתאם.

לאחר שמוודאים שאכן יש חדירה ומזהים את סוגו של המכרסם אזי צריך לאתר את מקום או מקור החדירה ולהדריך את הלקוח כיצד לאטום את המבנה כך שלא יכנסו שוב עכברים או חולדות אל תוך המבנה. עכברים וחולדות יכולים להיכנס למבנה דרך פתחים וחריצים מאוד קטנים וצרים שקשה להאמין שזה אפשרי בכלל. עכבר בוגר יכול להיכנס דרך חריץ של 6 מ"מ וחולדה בוגרת דרך חריץ של 15 מ"מ.

לוכד עכברים או לוכד חולדות יודע להתאים את סוג המלכודת לאותו המכרסם שחדר למבנה, היכן להציב את המלכודת במקום הכי אופטימלי ללכידה ובנוסף, איזה סוג של פיתיון יש לשים במלכודת. האם לשים פיתיון כזה שהוא התרגל לאכול במבנה אליו הוא חדר או שמא פיתיון אחר לחלוטין שאינו נמצא שם בכלל ויהיה יותר אטרקטיבי עבורו. 

מלכודות או רעלים?

ברגע שמגלים חדירה של עכבר או חולדה אל תוך הבית או העסק יש דילמה גדולה האם להזמין לוכד עכברים שישתמש במלכודות כדי לתפוס אותו או שמא לפזר רעלים וכך לא נצטרך "לרדוף" אחריו והוא ימות מההרעלה. ובכן, להצבת מלכודות יש יתרון גדול על פני רעלים מכיוון שברגע שתפסנו את המכרסם באמצעות המלכודת, אנו נשים אותו בתוך שקית ניילון וניפטר ממנו וזאת לעומת מוות של הרעלה שבו המכרסם יכול למות במקום שאין גישה אליו ואז אנו נסבול מריחות לא נעימים בכלל לכמה שבועות. בנוסף, מלכודות נחשבות בטוחות יותר ו"ירוקות" יותר לסביבה מאשר רעלים.

הדברת עכברים וגם הדברת חולדות על ידי שימוש ברעלים תיעשה תמיד מחוץ למבנה וזאת משיקולי בטיחות. את הרעלים אנו נתקין בתוך בורות הביוב החיצוניים של המבנה ו/או בתוך תיבות האכלה המיועדים לכך אשר יהיו בטיחותיים עבור הדיירים ועבור חיות המחמד שלהם. הדברת עכברים הינה אפקטיבית ביותר מכיוון שהיא מצמצמת מאוד את כמות המכרסמים באותו האזור וכך קטן הסיכוי לחדירת מכרסמים אל תוך המבנה.

 

 

 

גללי עכברים

האם הם מסכנים אותנו?

האם עכברים או חולדות מסוכנים לנו? צריך להבין שמקום מחייתם של מכרסמים אלו הוא במקומות לא סניטריים בכלל כגון בורות וצינורות ביוב וכתוצאה מכך הם נשאים של טפילים וחיידקים שונים כגון לפטוספירוזיס, העלולים לפגוע בבריאותם של כל דיירי הבית. אמנם עכברים אינם תוקפניים כלל אולם חולדות בהחלט יכולות לנשוך חסרי ישע כגון סיעודיים, קשישים, תינוקות וכ"ו.

בנוסף, חולדות אוהבות לכרסם כל דבר ובהחלט הם גורמים נזקים לרכוש. הם יכולים לכרסם רהיטים או כבלי חשמל ובמפעלים הם גורמים לנזקים אדירים כאשר הם פוגעים בכבלי החשמל וגורמים להשבתת המפעל לכמה שעות טובות ולהפסד כספי ניכר.

איזו מלכודת הכי טובה?

מהי המלכודת הכי טובה? ובכן, לעכברים אפשר להשתמש במלכודת דבק שאותה מציבים היכן שראיתם את העכבר. אין צורך להוסיף פיתיון מיוחד מכיוון שמלכודת זו מגיעה בדרך כלל בריח ווניל שמושך אליו את העכברים. שיטת לכידה זו הינה אכזרית יחסית מכיוון שהעכבר יישאר מודבק שם עד שיגסוס וימות ולכן יש לקוחות שמבקשים לכידה הומאנית יותר ואז משתמשים במלכודת רשת.

עבור חולדות אנו נשתמש לרוב במלכודת קפיץ קוטלת עם פיתיון מתאים וזאת לאחר שבדקנו איזה סוג של פיתיון יתאים להם יותר. ניתן להשתמש גם במלכודת רשת עבור חולדות אולם היא יעילה פחות ממלכודת קפיץ.

מלכודות לעכברים

חולדה בתוך האסלה

אכן גם זה קורה ויצא לנו לא פעם לקבל קריאות של לקוחות שמתלוננים על חולדה בתוך האסלה. זכור לי מקרה אחד שבו הילדה הקטנה בבית נכנסה לשרותים בקומת הקרקע והופתעה לראות חולדה מזנקת מהניאגרה אל תוך האסלה ומשם היא נעלמה פנימה בצלילה. מיותר לציין שהילדה לא מסכימה יותר להשתמש בשירותים האלו. חולדות יודעות לצלול במים לפרק זמן ארוך ולכן תופעה זו של חולדות בתוך אסלה ידועות לנו מזמן.

מכיוון שהתופעה הזו מתרחשת בעיקר בבתים פרטיים, הפתרון הוא להזמין אינסטלטור שיתקין "שסתום אל-חוזר" לצינור  של האסלה המגיע מבור הביוב החיצוני. אבל כמובן שרצוי להזמין גם מדביר להוספת רעלים בבורות ביוב כדי להוריד את כמות המכרסמים מסביב לבית.

איך יודעים אם יש עכבר בבית?

ישנן מספר דרכים כדי לדעת אם יש עכבר בבית:

 • האם לפתע יש סימני כרסום על פירות או דברי מזון אחרים?
 • האם יש גללי עכברים מאחורי המקרר או בפינות נסתרות כמו מאחורי המגירות במטבח? 
 • הניחו פיתיון כגון גבינה צהובה, נקניק או במבה במקומות מסומנים על הרצפה. האם למחרת בבוקר הם כורסמו או זזו?
 • פזרו במעברים צרים במטבח אבקה לבנה או אפילו קמח. האם בבוקר אתם רואים סימני רגליים?
 • וולדים של עכברים וחולדות מצייצים. האם אתם שומעים ציוצים בלילה?
 • על השערות שלהם יש שכבה שומנית כהה. האם אתם מזהים מריחות שומניות בצבע שחור במעברים?

מהניסיון שלנו, הזיהוי הכי קל הוא מציאת גללים בכל מיני פינות בבית ומכוון שקצת קשה ללקוחות לזהות האם אלו גללים של עכבר או חולדה - אתם מוזמנים לשלוח אלי תמונה לזיהוי ואני אחזור אליכם עם תשובה בהקדם האפשרי.

לוכד עכברים מומלץ

כיצד לבחור לוכד עכברים? גילוי עכבר או חולדה בבית יוצרת פאניקה ברוב המקרים ושיקול הדעת יוצא מאיזון. נסו להשאר רגועים ולוודא שאכן אתם מזמינים לוכד עכברים ראוי.

 • חפשו לוכד עכברים עם רישיון שכתוב עליו "הדברת מכרסמים" (כמו בצילום בעמוד הראשי אצלנו)
 • וודאו שאתם מקבלים אחריות מלאה ללכידה. (אנו נותנים אחריות מלאה)
 • שימו לב האם הוא ממהר לומר לכם שהוא ישתמש ברעלים. (אנו לא משתמשים ברעלים בתוך הבית כלל)

בשיחת הטלפון נסו לבדוק האם לוכד העכברים הזה מעלה נקודות כגון:

 • איתור דרכי החדירה שלהם למבנה.
 • זיהוי סוג המכרסם.
 • הערכה כמה מכרסמים נמצאים בבית או בעסק.
 • הערכה כמה זמן הם נמצאים בבית או בעסק.
 • הערכה היכן מקומות המסתור שלהם בבית או בעסק.

לסיכום

אתם יכולים לנסות וללכוד את העכבר או החולדה בעצמכם אולם אם אתם מעוניינים להזמין לוכד עכברים או לוכד חולדות - אנו כאן לשרותכם. הניסיון שלנו הוא עצום וזאת גם הסיבה שאנו נותנים אחריות מלאה ללכידה. אנו נאתר את מקום החדירה למבנה וננחה אותכם כיצד לנהוג למניעת חדירה נוספת אל תוך המבנה. בנוסף, אנו גם נסביר לכם כיצד לוודא שאין יותר מכרסמים לאחר הלכידה.

Bar1