הדברת נמלים

הדברת נמלים

הדברת נמלים

הדברת נמלים הינו תהליך שבא לפתור את הבעיה של נמלים אשר התרבו בצורה מוגזמת או כאשר הן התחילו לחדור מבחוץ אל תוך המבנה שלנו. צריך להבין שהנמלים אינן מסוכנות כלל לבני האדם אלא מהוות מטרד אסתטי בלבד. הן לא נשאיות של חיידקים או אורגניזם כלשהו שיכול להדביק אותנו, אולם הן בהחלט מהוות מטרד שיש להדבירו כאשר אנו מוצאים שיירות מהן אצלנו בתוך הבית.

 

ברחבי העולם קיימים אלפי סוגים של נמלים, אולם בסביבתנו שלנו אנו נתקל רק במספר מועט מהם כגון נמלת הקציר הנפוצה בגינות או מורית נאה ומורית הבתים שנמצא אותן אצלנו בתוך הבית.

הדברת נמלים בבית

את הנמלים אצלנו בבית אנו נמצא בעיקר באזור המטבח והאמבטיות וכמובן שמבין שניהם אזור המטבח יכיל הרבה יותר נמלים מאשר יתר המקומות בבית. הדברת נמלים בבית תיעשה בדרך כלל על ידי ג'ל ייעודי שיקטול את הנמלים אולם חשוב יותר, הוא יינשא על ידי הנמלים אל תוך הקן ויקטול גם את המלכה הנמצאת בתוך הקן.

חיסול המלכה בקן שקול לחיסול הקן כולו מכיוון שאז הם יפסיקו להתרבות וייקח להם יותר זמן כדי להחיות את הקן מחדש. במקרים קשים יותר שבו אנו נמצא כמויות רבות מאוד של נמלים בבית, אנו נבצע הדברת נמלים בבית עם ג'ל וגם בתוספת ריסוס של חומר הדברה על כל הפנלים בבית וגם במקומות נסתרים כגון הרצפה שמתחת לארונות המטבח.

 

לפני שמבצעים הדברת נמלים בבית, אנו צריכים לאתר את קיני הנמלים ואת המקומות שמהם הם מגיחים אלינו. נמלים יכולות לבנות קן בתוך הבית אולם הן יכולות להגיע אלינו גם מתוך קן שנמצא מחוץ לבית ומטפסות לאורך הקיר החיצוני של הבניין עד שהן מוצאות פתח כניסה אל תוך הבית.

 

בכמה מקרים שנתקלנו בהם, קיני הנמלים היו קרובים יותר לתקרה מאשר לריצפה כגון: קיני נמלים בבוידעם, בתוך תקרה כפולה וגם נמלים שהגיעו מגג הבניין. במקרים כאלו זה חשוב לאתר את שיירת הנמלים ולוודא שבביצוע הדברת נמלים בבית - חומר ההדברה אכן יגיע גם אל הקן למעלה.

 

 

 

 

הדברת נמלים במטבח

 

הדברת נמלים בגינה

הדברת נמלים בגינה

את קיני הנמלים בגינה אנו נאתר בדרך כלל על יד מציאת תלוליות העפר שהן עורמות מסביב לפתח הקן. בניגוד להדברת נמלים בבית, הדברת נמלים בגינה מחייבת אותנו לאתר את כל הקינים האלו ולהזריק את חומר הדברה ישירות לתוכם. בנוסף, ניתן גם להוסיף ג'ל ייעודי כנגד נמלים ולהציב אותו בפתחי הקינים.

חומר נוסף להדברת נמלים בגינה מגיע בצורת גרגרים שאותם מפזרים בכל שטח הגינה. הנמלים אוספות את הגרגרים אל תוך הקן וכך אנו מחסלים את כל מושבת הנמלים שם.

הדברת נמלת האש

אורכה של נמלת האש הינו פחות משני מילימטרים, צבעה כתום - אדמדם והיא לא נחמדה בכלל מכיוון שבשונה מכל יתר הסוגים של הנמלים הנמצאים אצלנו בבית או בגינה, זן זה הינו מזיק ביותר שעקיצתו כואבת במיוחד ויוצרת שלפוחית כמו של כוויה. אמנם עקיצה אחת איננה נוראית כל כך אולם בדרך כלל  הן תוקפות בקבוצה ואז יש הרבה עקיצות באותו האזור וזה כואב מאוד.

התרבות של קיני נמלים מסוג זה אצלכם בגינה, תגרום לכך שלא תוכלו ללכת בגינה מבלי להיעקץ ובטח שלא לשכב על הדשא. מכיוון שהן עוקצות גם בעלי חיים, יש לשים לב לחיות המחמד שלכם.

 

הדברת נמלת האש תיעשה בדרך כלל בגינה מכיוון שזהו אזור המחיה שלהן ורק במקרים בודדים הן ייכנסו אל תוך הבית. כיום יש חומרי הדברה ייעודיים לנמלת האש הקטנה ומדביר מוסמך יכול להתגבר עליהם בקלות יחסית.

 

 

 

הדברת נמלת האש

לסיכום

הדברת נמלים ניתן לעשות גם באופן עצמי בעיקר אם הבעיה היא קטנה ונקודתית. ניתן להשתמש גם בתרסיסים ביתיים ובעוד סוגים שונים הנמצאים בחנויות השונות. אולם אם הבעיה קשה יותר - אתם מוזמנים להתקשר אלינו ולבצע הדברה מקצועית ואיכותית שתחסל את הנמלים ותחזיק לאורך זמן.