הדברת חפרפרות

הדברת חפרפרות

הדברת חפרפרות וחולדים

הדברת חפרפרות (חולדים) רצוי שתיעשה על ידי מדביר מוסמך ומקצועי כדי לחסל אותם כמה שיותר מהר לפני שהם יספיקו לפגוע באסתטיקה של הגינה, יחסלו את הצמחיה בגינה ויפגעו פיזית בצינורות ההשקיה. בנוסף, הן יכולות גם להעביר מחלות אל בני הבית.

הרבה לקוחות שפונים אלינו לא תמיד יודעים לזהות האם זו חפרפרת או חולדה ומבקשים עזרה בזיהוי. ובכן, הזיהוי הוא די קל מכיוון שחפרפרות (חולד) יוצרות תלוליות עפר בגינה כאשר פתח הכניסה למחילה שלהן מוסתר לחלוטין ולא ניתן לראותו כלל מכיוון שהתלולית עפר מכסה אותו. המחילה של החולדה לעומת זאת הינה גלוייה לחלוטין.

תיאור

בניגוד גמור למה שחושבים,  החפרפרת חיה לבדה בשטח טריטוריאלי שהיא יוצרת וכל חפרפרת אחרת שתתקרב לאזור שלה - תגורש משם במהירות. לכן אם אתם רואים כמה תלוליות עפר בגינה שלכם אזי סביר להניח שזו חפרפרת אחת בלבד ולא קבוצת חפרפרות. מעת לעת, חפרפרות נפגשות בניהן לצורכי הזדווגות והקמת משפחה וניתן לזהות זאת על ידי תלולית עפר שהיא גדולה עד פי 4 מהתלולית הרגילה שהיא יוצרת בדרך כלל ואז יתכן שתהליך ההדברה יהיה ארוך יותר מהרגיל.

החפרפרות כמעט עיוורות ומתקשרות זו עם זו באמצעות צלילים, קולות ונקישות. באמצעות צלילים אלו הן מתקשרות כדי למצוא בני זוג או לחלופין, להרחקת חפרפרות אחרות מהטריטוריה שלהן. לפעמים ניתן לנצל תכונה זו להרחקת חפרפרות מהגינה באמצעות מכשירים שתקועים באדמה ומשמיעים קולות או רעידות.

אנו רק נציין עובדה אחת חשובה, אמנם אנו קוראים להן חפרפרות אולם אלו למעשה חולדים. בארצנו קיימים 4 סוגים של חולדים והם די דומים בניהם.

הדברת חפרפרות

מלכודת לחפרפרות

הדברת חפרפרות באמצעות מלכודות

הדברת חפרפרות יכולה להיעשות גם באמצעות מלכודת לחפרפרת פשוטה יחסית הניתנת להשגה בחנויות לכלי גינון. כדי להציב את המלכודת, אנו צריכים תחילה לגלות ולחשוף את פתח המחילה על ידי הזזת העפר מעל התלולית ואז לאתר את הפתח של המחילה. האיתור ייעשה בעזרת דוקרן או מברג. אנו ננעץ באדמה ונחפש היכן היא חודרת לקרקע בקלות יחסית, מקום זה הוא פתח המחילה שאותו אנו צריכים לחשוף לעומק של 20-30 ס"מ. יש לנקות את פתח המחילה מעפר ואז להציב בתוכה את המלכודת.

הדברת חפרפרות באמצעות רעלים

זוהי למעשה השיטה הכי אפקטיבית לביצוע הדברת חפרפרות כיום אולם היא חייבת להיעשות רק על ידי מדביר מוסמך עם רישיון. כיום ישנם שני סוגים של רעלים שניתן להשתמש מהם עבור הדברת חפרפרות. הראשון הוא כופתיות ייעודיות המכילות דגנים מורעלים והשני הוא בצורה של אבקה לאיבוק המחילה. בשני המקרים האלו, חייבים להזמין מדביר מקצועי ומנוסה כדי שידע להחדיר היטב את הרעלים פנימה ולאחר מכן לאטום היטב את פתח המחילה.

 

 

 

לסיכום

אם הגינה שלכם מלאה בתלוליות עפר והחפרפרת פוגעת בצמחיה אזי הגיע באמת הזמן להזמין הדברת חפרפרות אצל הטובים ביותר. אנו נחסל אותם במהירות תוך כדי שימוש בחומרים המאושרים על ידי משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה. התקשרו ונגיע אליכם במהירות.